X

Feini!
Reklāma

 
LITERATŪRA
Neizdotās grāmatas
Humors un satīra
Dzeja
Īsrindes
Pasakas
Proza
Stāsti
Raksti
Neklasificēta jaunrade Valters Bergs
MĀKSLA
IZKLAIDE
INTERESANTI
Autori
Arhīvs
Feini! čats (online - )
Aktualitāšu arhīvs
Feini! iesaka apmeklēt
 
 
 
     

LITERATŪRA

skatīt visu
Raksti
Kas un Kāds
Autors - Jānis Šišlo
  
Komentāri
Nosūtīt šo tekstu draugam
Izdrukas versija

Cilvēka kā dievišķas būtnes lielākais pārbaudījums slēpjas saturā un formās. Jebkuru formu pirmatnējai gaismai ar nosaukumu “Kas” piešķir cilvēka iztēle. Proti, cilvēks ir tas, kurš vienmēr uzdod jautājumu “Kāds”, taču nekad nedrīkst aizmirst – tieši “Kas” satur kopā formu.
Vērojot cilvēkus viņu ikdienas gaitās, redzama bīstama tendence – cilvēks aizmaldas vilinošās un nenoliedzami interesantās formās. Šis fakts liek padomāt par to, ka, esot negausības verdzībā, nopietni deformējam kanālus, pa kuriem mūsu saknes veldzējas pirmatnējā gaismā ar nosaukumu “Kas”.
“Kas” īstenībā neatliek nekas cits kā saturēt kopā formu, lai arī šis uzdevums nekad nav bijis patīkams. Šajā brīdī vērts atcerēties vēsturiskos aprakstus par glumo zemi jeb Dieva pasauli bez formas, proti, pagrieziena punktu – Ārdošā centienus izpostīt iedibināto kārtību. Šie centieni vainagojās panākumiem, un beidzot kaut kādā fantastiskā veidā “Kas” ieguva apveidus. Divi spēki – konstruktīvais un destruktīvais sāka noteikt “Kas” raksturu, precīzāk, nodibināja “Kas” duālo raksturu, jo tāda pirms tam vienkārši nebija.
Ārdošais uzraka zemi, iesēja savu sēklu un pazuda. Darba pilnām rokām Dievam bija jāsāk radīšanas darbs no nulles. No vienšūņa līdz cilvēkam, kurš, kā zināms, ir dievišķa būtne, tātad, spēj radīt pats.
Cilvēkam ir dota spēja būt Dieva labajai rokai, viņa valsts otrajai personai, un šo apstākli cilvēks nekad nedrīkst aizmirst, bet notiek pretējais – cilvēka atmiņa ir īsa.
Dieva loma šajā izrādē vienmēr būs galvenā un nemainīsies arī tad, kad cilvēks, pakļauts duālo spēku cīņai, mainās gan garīgi, gan fiziski. Pārveidojas tieši tāpēc, ka palaistā programma ar nosaukumu “Forma”
bloķē saiknes ar Dievu.
Kā gan var būt tā, ka Dievam nav formas, ja iepriekš minēju par tā duālo raksturu? Vai daudzās un dažādās mesijas, kuras it kā iemieso pirmatnējo gaismu, nerada cilvēka iztēle?
Nav ne labu ne sliktu formu. Vienīgais grēks, ja par grēku to var saukt, ir iztēles augļi, kas liek būt formai kā tādai un eksistēt atrauti no kopējās apziņas. Kopējā apziņa apzinās nāvi. Tad, kad nekā nav, ir vairāk telpas, ko varam piepildīt, kā vien vēlamies. Mēs vēlamies ne vairāk, kā atgriešanos pie pirmatnējās gaismas.
(24.08.2017)
  
Prozas, stāstu, rakstu u.c. novērtējums. Kopvērtējums - 7.62
Balso arī Tu!
Gramatika, sintakse - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (pašlaik vidējais - 7.71)
Izteiksmes līdzekļi - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (pašlaik vidējais - 7.43)
Doma, saturs - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (pašlaik vidējais - 7.71)
- balsot ar vērtējumu zem 4 vai ar 10 var tikai, ierakstot "viedoklī" pamatojumu.
Tavs viedoklis:
Niks:*
Tēma:
Komentārs *
Lūdzu ievadiet kodu *
Noteikumi komentējot
 
 

DISKUSIJAS

skatīt visu
Jaunrades čats
arpa (31.12.2023, 19:53)Stingru 24. gadu! Galvu augšā! Esam un būsim. Cieti.Priedes zars (viesis) (18.12.2023, 10:45)Ja egles pilnas čiekuriem, tad būs laba kartupeļu raža!bez smecera (15.12.2023, 19:01)Jauki novērojumi! Ik dienu ja ievēro un piefiksē tādus šķietamus sīkumiņus, izveidoties var kaut kas lielāks, piemēram, poēma vai stāsts... Upei jau arī ir sava gudrība - tā nenoniecina...
 
 

IZKLAIDE

skatīt visu
SmS pantiņi
Visapkaart tik balts un skaists,
Kupenas, sniedzins snieg,
Atvediet kaads man laapstu -
Maaja aizsniga ciet... ...
Interesanti video
Kaķis Simons 3
 
 
Zīmējumi

Šamane
 
 

INTERESANTI

skatīt visu
Dienasgrāmatas
3D dimensija.
Aspekts aspekta galā,
Kā eža adatas saslejas kamolā.
Nu tikai prāts ķersies klāt risināt.
Dažādas kombinācijas veidot.
Šausmu stāstus un problēmas radot.
Sastrēgums dvēselē,bailes...
 
 
Vieta reklāmai:
 
 
Šodien: 2458 Kopā:6108790

 
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Par Feini! | Atsauksmes | Redakcija | Iesūtīšanas un lietošanas noteikumi | Pateicības | Reklāma | Palīdzi portālam! | FAQ | Ziņot par kļūdu
Portāls daudzpusīgam, ideālam cilvēkam. No nopietnības līdz humoram.
Feini! neatbild par iesūtīto darbu un informācijas autentiskumu un avotiem. Aizliegts izmantot informāciju komerciālos nolūkos © 2001-2007 Feini!. All rights reserved.
webdesign by odot | code by valcha
load time 0.1 sec